جک کنفیلد نویسنده آمریکایی بسیار مشهور کتاب‌های خودیاری و یکی از برجسته‌ترین سخنرانان انگیزشی است. او با نگارش کتاب سوپ مرغ برای روح (Chicken Soup for the Soul) شناخته شد و شهرت بسیاری کسب نمود. برای آشنایی با رموز موفقیت این نویسنده برجسته با سایت موفق شو همراه باشید.

چنانچه علاقه‌ای به کسب اطلاعات درزمینهٔ راهکارهای کسب موفقیت در زندگی دارید، حتماً به بخش‌های مختلف سایت موفق شو سر بزنید. سایت موفق شو با ارائه کامل‌ترین و کلیدی‌ترین راه‌های زندگی بزرگان تاریخ، شمارا در پیشرفت شغلی و شخصی یاری می‌نماید.

جک کنفیلد برای پیشرفت شخصی از چه منبعی الهام گرفت؟

زندگینامه جک کانفیلد

جک کنفیلد در دبیرستانی در انستیتوی نظامی لینسلی در ویلینگ تحصیل کرد. در سال 1966 توانست در رشته تاریخ چین از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شود و سپس در سال 1973 موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد آموزش از دانشگاه ماساچوست گردید. او قبل از نویسندگی، در مشاغل بسیاری فعالیت نمود. جک کنفیلد به‌عنوان روان‌درمانگر، مدیر اجرایی ورکشاپ (کارگاه‌های آموزشی) و معلم فعالیت کرده است. او از طرفداران قانون جذب بوده و ازجمله نظریه‌پردازان مطرح‌شده در فیلم راز است. جک کنفیلد علاقه‌مندی‌های دیگری درزمینهٔ بازی تنیس، اسکی، نوازندگی گیتار، دوندگی و خوانندگی نیز دارد. او در سال 1978 ابتدا با جورجیا لی نوبل نامزد شد، اما بعدها آن‌ها از هم جدا شدند. درنهایت جک کنفیلد در سال 1999 با اینگا ماری ماهونی ازدواج کرد. پسرش اورن کنفیلد خاطرات خود را در کتابی با عنوان Long Past Stping: A Memoir منتشر کرد که در آن ادعا کرده بود که دوران کودکی بسیار سختی به خاطر عدم آگاهی پدرش داشته است.

کتاب بسیار مشهور جک کنفیلد با ایده‌ای آغاز شد. کنفیلد در سال 1990 به همراه مارک ویکتور هانسن به جمع‌آوری داستان‌های زندگی برای کتاب خودیاری پرداخت. بعدها این ایده تبدیل به یک سریال فوق‌العاده با عنوان سوپ مرغ برای روح شد. آن‌ها در مدت سه سال شصت‌وهشت داستان را گردآوری کردند. این داستان‌ها، سرنوشت‌های الهام‌بخش واقعی مردم عادی بودند. بیشتر داستان‌هایی که آن‌ها جمع‌آوری کرده‌اند از گروه افرادی است که با آن‌ها صحبت‌های انگیزشی انجام داده‌اند. کتاب اول توسط ناشر بزرگی رد شد و بالعکس ناشر خرده پایی قبول به چاپ آن نمود. موفقیت فوری کتاب باعث شد که آن‌ها به ادامه جمع‌آوری داستان راغب شوند. متعاقباً آنان به دنبال مخاطبان هدف خاصی بودند. به‌عنوان‌مثال، در کتاب سوپ مرغ برای روح برای قشر نوجوان، داستان‌های مربوط به بزرگ‌سالان جوان و مشکلات مداوم آن‌ها مطرح گردیده است.

پیشرفت شغلی جک کنفلید از کجا آغاز شد؟

جک کانفیلد و همسرش

در سانتا باربارا، جک کنفیلد سمینارهای عزت‌نفس و در کالور سیتی کالیفرنیا، بنیاد عزت نفس را بنیان نهاد. او مرکز آموزشی گروهی Canfield را تأسیس کرد. علاوه بر این، وی شورای رهبری تحول‌گرا را تأسیس کرد که شامل هیئت نویسندگان مشهور، سخنرانان عمومی و رهبرانی بود که در آنجا برای کمک و ایجاد انگیزه در مردم، حضور پیدا می‌کردند. او بسیاری از سمینارهای مربوط به عملکرد عالی مانند Break Through to Success و همچنین آموزش مربیان و سخنرانان آماتور در مورد چگونگی انجام گفتگوهای انگیزشی درملأعام را رهبری نمود.

علاوه بر شوراهای سخنرانی انگیزشی و نوشتن کتاب‌های خودیاری، جک کنفیلد در فیلم “راز” حضور داشت. این فیلم بسیاری از تئوری‌های در رابطه با موفقیت فردی را موردبررسی قرار داده است. نسخه کتابی این فیلم توسط Rhonda Byrne نوشته شد که در آن تئوری قانون جذب معرفی گردید. مطابق نظریه “جذب مانند جذب می‌شود”، افراد همان نوع انرژی را که از خود ساطع می‌کنند، همان را نیز جذب می‌کنند. جک کنفیلد تئوری خودش را بر اساس این اصل گسترش می‌دهد و بیان می‌دارد که می‌تواند به افراد دررسیدن به موفقیت در زندگی شخصی و حرفه‌ای کمک کند. علاوه بر این، وی در چندین شوی تلویزیونی مانند NBC Nightly News و Good Morning America جهت اشتراک یافته‌هایش حضورداشته است.

علاوه بر صحبت‌های انگیزشی، وی همچنین کتاب “اصول موفقیت” را در سال 2005 منتشر کرده است. این کتاب شامل شصت‌وچهار اصل است که موفقیت درزمینهٔ های مربوطه را تضمین می‌کند. وی در سال 2008 با کنت هیالی همکاری کرد تا کتاب نهایی خود با عنوان “اصول موفقیت برای نوجوانان” را با موفقیت به اتمام برساند. برخی از آثار دیگر وی عبارت‌اند از: درباره خودم: برنامه درسی برای خود درحال‌توسعه(1971)، عزت نفس در کلاس: راهنمای برنامه درسی(1986) و ضربه به موفقیت نهایی(2012). جک کنفیلد جوایز معتبر بسیاری ازجمله: جایزه کتاب سال آمریکا در 1995، جایزه قصه‌گو در سال 1996 و جایزه آکادمی فرشته اپرا در 1999 را به دست آورده است.