همه گیری کرونا به ما نشان داد که لازم نیست کارکنان را به محیط فیزیکی شرکت محدود کرد. طبق تکنولوژی AR و VR این امکان به وجود امده است که هر کجا که می‌خواهید حاضر باشید. درحالی‌که حتی در جای دیگری زندگی می‌کنید. دیدگاه مارک زاکربرگ از آینده دورکاری به این‌گونه است که:

“تجارت خود را بزرگ کنید نه محیط کارتان را”

مارک زاکربرگ مؤسس فیس بوک ارائه مختصری در کلاب هاوس Clubhouse داشت. (رسانه‌ی محبوبی که در آن به‌صورت صوتی افراد ایده‌های خود را در مورد موضوعاتی مانند تکنولوژی به اشتراک می‌گذارند). او بیان کرد که: در آینده مانع‌های فیزیک شغل‌ها برداشته می‌شود. همچنین شغل‌ها وارد سطح واقعیت مجازی VR و واقعیت تقویت‌شده AR می‌شوند.

طبق توییت  سرمایه‌گذار کنستانیا Constinea، زاکربرگ گفته است: ما باید teleporting داشته باشیم نه transporting. این گفته به این معنی است که باید اطلاعات را در بعد فضا جابه‌جا کنیم نه به‌وسیله‌ی اشیا و در بعد مکان. این کارآفرین به این نکته نیز اشاره کرد که با این روش علاوه بر خلاصی از محدودیت‌های مکانی، خلاقیت کارکنان افزایش می‌ یابد و از فشارهای محیط کار کم می‌کند.

متخصصان این حوزه در بخش تحقیقاتی فیس‌بوک برای انطباق دنیای واقعی با دنیای مجازی وارد عمل شده‌اند. آن‌ها تمرکز خود را بر روی ترکیب این تکنولوژی با فضای مجازی گذاشته‌اند تا آینده دورکاری را به‌صورت حضور مجازی بدون حضور فیزیکی در مکان ممکن کنند.