برنامه‌ریزی عصبی کلامی (ان ال پی) دستورالعمل‌های کاربردی و مفیدی جهت پیشرفت فردی و حرفه‌ای افراد دارد. متأسفانه، رشته NLP در دام کلاه‌برداران و حقه بازان افتاده است؛ که با وعده‌های “آرامش فوری” و “تغییر آسان” و “موفقیت فوق‌العاده” و سایر عبارات، بسیاری از افراد را گمراه ساخته‌اند.

اگرچه NLP مجموعه‌ای از مهارت‌های پویا و هوشمندانه است؛ اما مراقب باشید و فریب مربیان ان ال پی را نخورید؛ حتی مربیانی که گواهینامه آموزش ان ال پی‌دارند؛ چراکه آن‌ها بیش‌ازحد قسم دروغ خورده و کمتر به حرفایشان عمل می‌کنند، و شمارا با یک صحنه‌سازی دروغین فریب می‌دهند.

کلاهبرداری با NLP

NLP حقیقی، علی‌رغم بی‌قاعدگی، برنامه‌ریزی منسجمی دارد؛ و از ابزارهایی بی‌نظیر در دنیای ارتباطات بین فردی برخوردار است. بااین‌حال تعداد کمی از افراد هستند که گواهینامه ان ال پی را به روشی درست و اصولی آموزش می‌دهند.

اگر در حال گرفتن گواهینامه ان ال پی هستید، تمام تلاش خود را بکنید

به‌جای اعتقاد به تأثیرات جادویی NLP، واقع‌بین باشید! در مورد مرکز ان ال پی خود تحقیق کنید و از خود بپرسید که آیا این مربی ارزش یادگیری از او را دارد یا خیر؟! لطفاً قبل از سرمایه‌گذاری پول خود در هر نوع آموزش ان ال پی اعم از آنلاین یا حضوری، موارد زیر را در نظر بگیرید.

آیا به مربی دسترسی دارید؟ یا او از دسترس شما خارج است؟ آیا می‌توانید برای پرسیدن سؤالی یا کسب ایده‌های خلاقانه‌ای در مورد چگونگی به‌کارگیری مهارت‌های جدید خود تماس بگیرید؟

آیا مربی شما الهام‌بخش است؟ یا اینکه در مرتبه نخست به تبلیغات مهارت‌های ان ال پی برای فروش آموزش خود، متکی است؟ در مورد شخصی که مربی شماست چطور؟ آیا قابل‌احترام است؟

اگرچه ان ال پی نظریه‌های مختصری دارد، اما تکنیک های عملی آن طولانی و شفاف است؛ و همچون ابزاری در دستان افراد تشنه قدرت فردی می‌باشد، که از زمینه‌های گسترده توسعه فردی غافلند.

کلاهبرداری با NLP

NLP فرصت ارزشمندی جهت رشد فردی شما ارائه می‌دهد. بااین‌حال، یادگیری صرف تکنیک ها بسیار ساده‌تر است و می‌توانید بفهمید که کدام‌یک ترفندهای موردنظر شمارا انجام می‌دهند؛ سپس به سراغ ترفندهای دیگر بروید. اگر این چیزی نیست که شما به دنبال آن هستید، با آرامش به‌جای دیگر ان ال پی بروید؛ چراکه شما در آنجا رضایت پیدا نمی‌کنید!

بیایید، تمام وجودمان را در عمق تجربه ذهنی غرق کنیم و از ذهن و بدن خود به روشی کاملاً جدید استفاده نماییم و چگونگی تبدیل‌شدن به شخصیتی والاتر را کشف کنیم. تجربه کردن ان ال پی به‌واسطه فردی باشخصیت حقیقی، یک ماجراجویی سرگرم‌کننده و هستی‌بخش است.