هنگامی که بیشتر ما به عنوان عکاس حرفه خود را شروع کردیم، روزهای ایدآلی را پشت دوربین های محبوب خود می گذراندیم و از همه چیز عکس می گرفتیم. ما به سرعت فهمیدیم که وقت ما در پشت دوربین بسیار گرانبها خواهد بود، زیرا بیشتر ما وقت بیشتری را برای نشستن پشت رایانه برای ویرایش عکس می گذرانیم، با مشتری خود ارتباط برقرار می کنیم، با بازاریابی و کمپین های رسانه های اجتماعی مدیریت می کنیم و خوب، کسب و کار را اداره می کنیم.

پس از انجام همه اینها، زمان بسیار کمی برای اختصاص دادن به مواردی مانند بهینه سازی موتور جستجو باقی می ماند، اما اکنون، چون عروسی ها و رویدادها لغو می شوند و فاصله اجتماعی و ماندن در خانه / سرپناه اجباری است، بسیاری از مشاغل عکاسی وضعیت سختی دارند. بیایید واقع نگر باشیم. در مورد رفع هر یک از اینها واقعاً کاری نمی شود کرد.

اما ما می توانیم از این مشکل که اخیراً پیدا شده است استفاده کنیم و از پس زمینه وب سایت های خود استفاده کنیم تا به ما در دسترسی بیشتر به مشتری آنلاین کمک کند. این نکات مربوط به سئو برای عکاسان ، چیزی است که ما می توانیم در طی این دوره مشکلات ناشی از قرنطینه ویروس کرونا برای مشاغل خود انجام دهیم.

اگر در حال حاضر ناامید و نگران هستید و کاری برای کسب و کارتان نمی کنید، زمان آن رسیده که تغییر کنید! من قصد دارم برخی از ابزارهای آنلاین رایگان مورد علاقه ام و سه مرحله اساسی لازم را برای کمک به شما برای نزدیکتر شدن به صفحه اول در Google را با شما به اشتراک بگذارم!

سئو سایت عکاسی شما چقدر قوی است؟

سئو سایت عکاسی

قبل از اینکه بتوانید سئو خود را تقویت کنید، باید نقطه شروع خود را بدانید. برای فهمیدن خط شروع خود، این ابزار رایگان حسابرسی سئو را از The Hoth توصیه می کنم. به سادگی URL و کلمه کلیدی خود را که می خواهید رتبه بندی کنید وارد کنید و در چند ثانیه می توانید یک نمره کسب کنید که می گوید شما در چه جایگاهی هستید و همچنین لیستی به شما میدهد که به شما می گوید برای بهبود وضعیت کنونی تان باید چه کاری انجام دهید! حتی می توانید نشانی اینترنتی رقبا را اضافه کنید و ببینید که وضعیت شما در مقایسه با آنها چطور است؟

مورد دیگری که شما از این بررسی یاد خواهید گرفت، اختیارات دامنه سایت شما است. عدد بزرگی مانند 90، به این معنی است که گوگل به شما اعتماد دارد که شما معتبر هستید و اگر مقاله ای را در حوزه تخصصی تان در سایت خود قرار دهید، احتمالاً در یکی از نتایج جستجوی گوگل قرار خواهید گرفت. عدد کوچکتر به معنای این است که بدست آوردن جایگاه در برخی از کلمات کلیدی پرکاربردتر ممکن است برای شما دشوارتر باشد.

برای دانستن اینکه تاپ شدن در یک کلمه کلیدی آسان یا سخت خواهد بود، می توانید UberSuggest از نیل پاتل را بررسی کنید. این یک ابزار عالی است و اطلاعات زیادی در آن وجود دارد که می توانید از نسخه رایگان سایت وی جمع آوری کنید! یک عبارت جستجو را وارد کنید و سپس اصطلاحات مرتبط با آن را بررسی کنید. در سمت راست، تحت عنوان مقایسه، متوجه مشکل سئو کلمه کلیدی خواهید شد. شما می خواهید سعی کنید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که دارای رتبه بندی دشواری نزدیک به اختیار دامنه خودتان هستند!

این ممکن است به این معنا باشد که در حالی که کلمه “عکاس” یا حتی “عکاس عروسی” برای شما خیلی دشوار است، “عکاس عروسی Roanoke”  ممکن است برای شما قابل بدست آوردن باشد!

نکته حرفه ای: به دنبال کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا، اما رتبه بندی دشواری سئو کم باشید!

صفحات سایت خود را بهینه کنید

بهینه سازی یک صفحه برای ترافیک سئو می تواند به آسانی ویرایش برخی از مطالب موجود باشد تا مواردی را در اختیار شما قرار دهد که گوگل در هر صفحه باید داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی، در عنوان شما باشد. اگر اینگونه نیست، شما می توانید آن را تغییر دهید، اما باید کد خود را به سایت تان اضافه کنید که به بینندگان با پیوند قدیمی می گوید چگونه URL جدید را پیدا کنند. به این کار تغییر مسیر 301 گفته می شود. هر ارائه دهنده وب سایت این کار را به شیوه ای متفاوت انجام می دهد، اما می توانید اسناد راهنمایی ارائه دهنده خود را برای تغییر مسیر 301 مطالعه کنید تا یاد بگیرید که چگونه این کار را در سایت خود انجام دهید.

کلمه کلیدی را در اولین پاراگراف خود وارد کنید. داشتن کلمه کلیدی در پاراگراف اول برای گوگل و سایر موتورهای جستجو پیامی را ارسال می کند که این محتوا مربوط به آنچه بیننده در جستجوی یافتن آن است می باشد.

کلمه کلیدی خود را در تیترهای میانی خود وارد کنید. به مقاله خود به عنوان طرح کلی نگاه کنید. شروع با این چارچوب به شما کمک می کند تا اطلاعات خود را به شکلی ارائه دهید که موتورهای جستجو بتوانند درک کنند که بتوانند محتوای شما را بالاتر رتبه بندی کنند. این باعث می شود بینندگان خود راحت تر چیزی را که به دنبالش هستند بخوانند و پیدا کنند!

در عناوین عکس خود از کلید واژه مورد نظرتان استفاده کنید. با استفاده از کلید واژه های خود در عنوان، هر عکس را با پرونده های استاندارد با نام دوربین مانند DSC-123734.jpg به چیزی تغییر دهید که گوگل می داند با موضوع شما مرتبط است. کلمات کلیدی را با خط فاصله (-) جدا کنید.

نکته حرفه ای: به یاد داشته باشید، این کل وب سایت شما نیست که می تواند در گوگل محبوب باشد، بلکه هر صفحه جداگانه در سایت شماست. هر صفحه در سایت شما می تواند برای مدتی ترافیک را به سمت سایت شما جلب کند!

بک لینک های خود را گسترش دهید! چگونه عکاسان می توانند بک لینک بگیرند؟

دو نوع لینک مختلف وجود دارد – داخلی و خارجی. پیوند داخلی زمانی است که شما از یک قطعه از محتوای خود به قسمت دیگری از صفحات خودتان پیوند می دهید.

پیوندهای وب سایت های دیگر به سایت شما لینک دهنده های خارجی نامیده می شوند و گرفتن آنها کمی سخت تر است، بنابراین گوگل کمی بیشتر به آنها ارزش می دهد.

داشتن پیوندهای خارجی به سایت شما از سایت های معتبر در حوزه فعالیت شما یا یکی از موارد مرتبط با آن در گوگل نشان می دهد که شما یک منبع خوب هستید. به گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو می گوید که محتوا و استراتژی محتوا شما شایسته است که با یک سایت دیگر در ارتباط باشد. هرچه این سایت بزرگتر و معتبرتر باشد، بک گراند قدرتمندتر در فشار بیشتر شما در نتایج جستجو است!

اما چگونه می توانید به عنوان یک عکاس، بک لینک دریافت کنید؟

سئو سایت عکاسی

انتشار نمونه کار

انتشار نمونه کار در یک وبلاگ مرتبط با این صنعت یکی از راههای خوب برای نشان دادن کار شما به افراد مناسب است و همچنین شما را به بک لینک می رساند! یک پیروزی مضاعف! از مشکلات ناشی از قرنطینه استفاده کنید تا عکس های منتخبی از عروسی هایی که در آنها  عکاسی کرده اید را به برخی از وبلاگ های عروسی ارسال کنید که ممکن است کار شما را منتشر کنند! سازمان هایی مانند TwoBrightLights و Matchology می توانند به ارتباط دادن عکاسان با انتشارات کمک کنند، همچنین می توانید خودتان به ویراستاران و منتشر کنندگان دسترسی پیدا کنید. با ایجاد لیستی از وبلاگ های عروسی منطقه ای و اطلاعات تماس ویراستاران آنها شروع کنید.

نکته: حتماً در مورد نوع تصویری که وبلاگ ارائه می دهد، تحقیق کنید تا مطمئن شوید که تصاویر کارهای تان را به انتشاراتی ارائه می دهید که مناسب انتشار کارهای شما باشد.

لیست های دایرکتوری را به روز کنید

اضافه کردن وب سایت شما به سایت های فهرست بندی روش دیگری برای دستیابی به بک لینک است. اطمینان حاصل کنید که لیست دایرکتوری های شما در گوگل، بینگ، فیسبوک، فوراسکوئر و همچنین هر نوع خدمات فهرست طاقچه مانند The Knot یا WeddingWire به روز هستند. می توانید به صورت رایگان در Moz محلی بررسی کنید تا ببینید کدام لیست ها نیستید. سپس می توانید خودتان به صورت دستی آنها را بروزرسانی کنید یا هزینه ای برای پرداخت Moz یا سرویس مشابهی مانند Bright Local ارسال کنید تا لیست ها را برای شما ارسال کند.

نکته پرطرفدار: آیا نمی خواهید هزینه The Knot یا WeddingWire را بپردازید؟ حتی یک لیست رایگان در این سایت های دارای دامنه بالا، یک بک لینک با ارزش برای سایت شما ایجاد می کند!

بیایید با خودمان صادق باشیم. همه ما ترجیح می دهیم در جهان عکاسی در جایگاهی که دوست داریم باشیم. اما به دلیل این وضعیت سخت ناشی از قرنطینه، ما هم اکنون فرصت داریم تا آن دسته از کارهای شغلی خود را که به ندرت وقت برای پرداختن به آن داریم سر و سامان بدهیم.

با ایجاد تغییر و بهبود سئو سایت تان در حال حاضر، مشتریان هنگامی که همه چیز به حالت عادی برگردد، و آنها شروع به جستجوی آنلاین برای عکاسی از مراسم شان کنند، کسب و کار شما را در نتایج جستجو راحت تر پیدا می کنند!