آیا NLP کار می‌کند؟ این سؤالی است که هر از گاهی مخاطبان می‌پرسند و تیم موفق شو یک جواب قاطع برای آن دارد؛ اکنون بیایید بیشتر در مورد تأثیر، نحوه کار و چگونگی استفاده بهتر از آن در هنگام کار صحبت کنیم.

NLP نیز مانند هر ابزار دیگری به کار گرفته می‌شود و می‌تواند برای خلق چیزهای ارزشمند به کار رود و یا اینکه توسط افراد احمق بکار گرفته شود؛ بنابراین، وقتی مردم می‌پرسند، آیا NLP کار می‌کند؟» ما نگران می‌شویم، چون ممکن است که آن‌ها فرض کنند که اتفاق جادویی رخ می‌دهد؛ گویی که قرار است به آن‌ها قدرت‌های خارق‌العاده‌ای هدیه بدهد؛ بیشتر اوقات، افرادی که به دنبال نیروهای خارق‌العاده هستند، سعی در تقلب، تقلب زندگی، یا حتی فریب دادن دیگران را دارند. (خاطرات دکتر ریچارد گری)

افراد علاقه‌مند به داشتن قدرت‌های خارق‌العاده برای دست‌کاری کردن، متعجب‌اند که آیا NLP می‌تواند برای اهداف شیطانی‌شان مؤثر هست. آن‌ها به دنبال چراغ جادویی هستند تا آن قدرت‌ها را به آن‌ها تحویل بدهد.

آیا NLP در دستکاری افراد مؤثر هست؟

NLP کار می‌کند

NLP می‌تواند به‌عنوان یک ابزار ارتباطی بسیار مؤثر باشد؛ اما اگر شما از آن به‌طور نادرست استفاده کنید، در انتها این کارها را مرتکب شده‌اید:

  • توهین به افرادی که حس دست‌کاری شدن به آن‌ها دست می‌دهد.
  • توهین به افرادی که احساس می‌کنند شما در حالت معنوی هستید.
  • توهین به افرادی که این حس رادارند که شما در تلاش برای اصلاح آن‌ها هستید، گویی که آن‌ها یک روبات هستند.
  • افراد را با قول نتایج خیالی، نابود می‌کنید.
  • سرانجام، از خودتان یک احمق می‌سازید، به این خاطر که خیال می‌کنید، یک انسان فرازمینی هستید.

اگر می‌خواهید از کارکرد NLP شگفت‌زده شوید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

هر ابزاری تنها به‌اندازه‌ای مفید است که به‌کارگیرنده آن فردی باهوش و اخلاق مدار باشد. شما می‌توانید از چکش برای ساخت یا تخریب یک خانه استفاده نمایید. چکش فقط یک ابزار است و به خودی خود هیچ کاری را انجام نمی‌دهد.

آیا NLP کار می‌کند؟ خوب، آیا یک چکش کار می‌کند؟

NLP کار می‌کند

این همان مفهوم است، NLP کاری برای شما انجام نمی‌دهد؛ اگر به‌صورت اخلاقی و با احترام به خود و افراد دیگر از آن استفاده کنید، با آن کارهای خارق‌العاده‌ای را به انجام خواهید رساند. به همین خاطر است که ما در موفق شو بر آموزش عمیق‌تر آن پافشاری می‌کنیم، موضوعی که موجب تشویق مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از رشد و مسئولیت‌پذیری فردی می‌گردد. ما در آموزش هایمان به عمیق‌ترین موضوعات موجود در دنیای روان‌شناختی، دلبستگی ها ورود پیدا می‌کنیم.

دانستن دلبستگی های عمیق‌تر روان‌شناختی شما، به نوعی تکریم توسعه فردی شما می‌باشد. افرادی که کنترل این جنبه از روان خود را در اختیار دارند، نیازی به پرسیدن سؤال آیا NLP کار می‌کند؟» ندارند، آنها از ابزارهای خارق‌العاده صرفاً برای ساختن چیزهای شگفت‌انگیز استفاده می‌کنند.