در طی یک سال گذشته، بسیاری از ما سختی­های زیادی را تجربه کردیم. تجربه همه ­گیری کرونا سبب شده است که ما در زندگی روزانه خود تجدید­نظر کنیم. برای بسیاری از افراد، نحوه کار، یادگیری و معاشرت کاملا تغییر کرده است. همچنین تطبیق طولانی مدت با این شرایط طاقت ­فرسا است. همه ما باید به تجربیاتی که در این دوران کسب کردیم، افتخار کنیم. در میان ما افرادی بودند که توانستند انگیزه خود را در دوران همه گیری حفظ کنند و شتاب بیشتری را برای دست­یابی به اهداف خود تجربه کنند. حال با نزدیک شدن به پایان همه گیری، آینده از راه رسیده است و این افراد، سهامداران موفق فردا هستند. این در حالی است که به دست آوردن انگیزه بیشتر برای رشد و گسترش کسب و کار و مهارت­های اجتماعی برای عده­ای دیگر، دشوار بوده است.

24 ساعت روز برای تمام ما یکسان است؛ اما نحوه استفاده ما از زمانی که در دسترس داریم، متفاوت است. برای کسب انگیزش بیشتر و پیشرفت در زندگی، می­توان بر سه اصل تمرکز کرد:

  • الهام گرفتن
  • سرمایه گذاری بر روی خود
  • کسب انگیزه

پیشرفت خود را جشن بگیرید

پیدا کردن راهی برای داشتن حال خوب آسان است. فارغ از روابط احساسی و اجتماعی ما در طول یک سال گذشته، واقعیت این است که در طول این مدت ما 365 روز دستاورد داشته ایم؛ که همه این دستاوردها، ارزش جشن گرفتن را دارند. پیروزی های خود را لیست کنید و یا آن ها را در دفترچه خاطرات روزانه خود یادداشت کنید. شما با این کار می توانید دستاوردهای خود را ثبت کرده و ضمن افتخار به تک تک آن ها، محرکی برای قدم های بزرگ آینده داشته باشید.

انگیزه بیشتر در کار

با یادگیری مهارت های جدید، بر روی خود سرمایه گذاری کنید

یادگیری مهارت جدید، اعتماد به نفس و شایستگی شما را افزایش می دهد. همچنین ذهن خلاق و نوآور شما را نیز تغذیه می کند. این مهارت جدید می‌تواند به سادگی خواندن یک کتاب و یا ثبت نام در یک دوره معتبر باشد. این یادگیری ذهن شما را تحریک می‌کند و راهی عالی برای احیای انگیزه است.

در انتخاب همراهان خود دقت کنید

سرعت افراد اطراف ما، نقش کلیدی در تعیین سرعت پیشرفت ما در زندگی دارد. مربیان بر این باور هستند که ما متوسط 5 الی 10 فردی هستیم که بیشترین زمان خود را با آن ها می گذرانیم. به پنج نفر اطراف خود دقت کنید و این اصل را به یاد داشته باشید که انرژی مسری است. اطرافیان شما یا منبع انرژی شما هستند یا انرژی را از شما می گیرند.

انگیزه بیشتر در زمان کرونا

موفق شو معتقد است که امسال، سال شما است. اگر با تمرکز بر روی پیشرفت، اولویت بندی رشد و داشتن همراهان مناسب، بر روی خود سرمایه گذاری کنید، سالی پربار و هدفمند را تجربه خواهید کرد. در زمان های شکست و یا احساس ناتوانی نیز این ضرب المثل چینی را به یاد داشته باشید:” اولین زمان مناسب برای کاشت درخت 20 سال پیش بود، دومین زمان مناسب همین امروز است “.