لینکدین در حال حاضر بزرگ است و هر سال به اندازه ی آن اضافه می شود. در واقع این سایت 660 میلیون کاربر در 200 کشور دارد. و با اینکه شبیه به فیس بوک و اینستاگرام نیست، که هر کدام میلیاردها کاربر دارند، لینکدین برای بازاریاب ها خاص است.

این بدان دلیل است که تمرکز لینکدین بر روی تجارت، شغل ها و شبکه سازی است. در واقع 80 درصد از مدیریت B2B از لینکدین می آید، بیشترین مقدار در بین رسانه های اجتماعی! دلیل اینکه چرا باید برندتان را در لینکدین بازاریابی کنید ساده است. ولی به سادگی ساختن یک پروفایل و تبلیغ برندتان روی پلتفرم نیست. در ابتدا شما باید با تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر لینکدین اعتماد را جلب کنید. چگونه؟ در اینجا پنج کار است که می توانید انجام دهید.

5 مرحله برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر در لینکدین

شاید شنیده باشید که لینکدین از اینفلوئنسرهای محبوب دعوت می کند تا جزئی از گروه ویژه پلتفرمش شوند.این اینفلوئنسرها شامل نام های بزرگی همچون بیل گیتس، مری باررا و آریانا هافینگتون هستند. امید برای دریافت دعوت نامه از لینکدین برای پیوستن به این گروه ویژه، به نظر خیلی سخت می رسد. خبر خوب؟ لازم نیست در این گروه باشید تا به خودی خود یک اینفلوئنسر شوید.تمام کاری که برای جلب توجه به برندتان باید انجام دهید این است که تخصص خود را اثبات کرده و به سایر کاربران ارزش ارائه دهید.

مرحله 1: اهداف خود را بشناسید

اگر از ابتدا اهداف خود را تعیین نکنید، تلاش برای دستیابی به جایگاه اینفلوئنسری در لینکدین حس در جا زدن خواهد داشت. برای مثال: آیا می خواهید دنبال کنندگان بیشتری در این پلتفرم داشته باشید؟ آیا می خواهید سایر کاربران لینکدین از وبلاگ شما بازدید کنند؟ برای شروع، لیستی از تمام اهداف ممکن که می توانید با تبدیل شدن به اینفلوئنسر در لینکدین به دست آورید، تهیه کنید. هنگامی که موارد مناسب را انتخاب کردید، می توانید استراتژی خود را پیرامون این اهداف ساده تر کنید.

به عنوان مثال، شما می خواهید به یک اینفلوئنسر در لینکدین تبدیل شوید تا برای مشاغل نویسندگی آزاد مشتری جذب کنید. هنگامی که این هدف را انتخاب کردید، قدم هایی برخواهید داشت که شما را بهترین انتخاب برای افرادی کند که به دنبال نویسنده ی آزاد هستند. شما محتوای استثنایی ارسال می کنید تا مهارت نوشتن خود را به خوانندگان نشان دهید. لیستی از تجربه نوشتن و تخصص خود را تهیه می کنید. رسانه های غنی مربوط به حرفه خود را به اشتراک می گذارید. دانستن هدفتان اولین قدم در مسیر رسیدن به آن است.

مرحله 2: یک پروفایل لینکدین عالی بسازید

پروفایل لینکدین

وقتی افراد روی نمایه شما کلیک می کنند، نمی خواهند یک عکس خالی و کمی اطلاعات را مشاهده کنند. آنها می خواهند تحت تأثیر کسی که هستید قرار بگیرند. نباید پروفایل شما مانند این باشد.

در عوض، شما می خواهید شخصیت منحصر به فرد خود را در یک عکس پروفایل پر جنب و جوش ثبت کنید. خودتان، احساسات و دستاوردهایتان را توصیف کنید. از تصویرهای خیره کننده استفاده کنید. یک پروفایل جذاب لینکدین به این شکل است.

اگرچه لینکدین روی B2B و مشاغل متمرکز است، این بدان معنی نیست که شما باید غیر شخصی و بیش از حد رسمی باشید. در تجارت نیز مانند زندگی، هذف این است که ارتباط واقعی با افراد واقعی برقرار کنید. و پروفایل شما باید آن را نشان دهد، اینکه چه کسی هستید و برند شما چه کاری می تواند انجام دهد را برجسته کند.

پروفایل اینفلوئنسر لینکدین

مرحله سوم: محتوای بارزی را تنظیم کرده و سامان دهید

پس از آماده شدن پروفایلتان، زمان آن رسیده است که تخصص خود را در صنعت اثبات کنید. یک راه عالی برای انجام این کار ارسال مطالب است. چه نوع محتوایی باید ارسال کنید؟

محتوایی که با مخاطب خاص شما صحبت می کند

قبل از شروع نوشتن، شخصیت مخاطبان را در نظر بگیرید. با محتوایتان به نقاط موردنظر مخاطب ضربه بزنید. به عنوان مثال، شما یک سرویس کپی رایت دارید. می خواهید مشتریانی را جذب کنید که درک کنند پول دادن به یک کپی با کیفیت یک سرمایه گذاری هوشمندانه است. برای مخاطب قرار دادن این افراد، مطلبی را درمورد موضوعی مانند “پنج دلیل برای سرمایه گذاری در کپی رایت با کیفیت” نمی نویسید. در عوض، شما نوشته ای مانند، “پنج عنصر اصلی که باید هنگام انتخاب بهترین آژانس کپی رایت باید به آن توجه کنید” را قرار می دهید. دانستن اینکه دقیقا مخاطب شما کیست، به شما کمک خواهد داشت که براساس بازاریابی محتوا ، یک محتوای یکپارچه ای تولید کنید.

مطالب دیدنی

محتوایی که ایجاد می کنید باید منحصر به خودتان باشد. اینباید برای خواننده ها مفید باشد، تا احساس کنند هر بار که نوشته های شما را می خوانند چیزی به دست می آورند. برای این کار در مورد خوانندگان خود بیاموزید. درک کنید که در تلاش هستند تا چه چیزی را به دست بیاورند. سپس، به اینترنت بروید و وبلاگ هایی درباره ی موضوع موردنظرتان بخوانید. چگونه می توان آنچه را که قبلاً نوشته شده است بهبود بخشید؟ مطالب خود را برجسته کنید. همچنین، قابل اعتماد باشید. از آمار برای تایید حقایق استفاده کنید. از نمودار ها استفاده کرده و به منابع معتبر ارجاع دهید.

محتوای رسانه ای غنی

اینفلوئنسر لینکدین

محتوا فقط به معنی مقاله و پست نیست. به معنای عکس، فیلم، GIF و حتی meme نیز هست. به عنوان یک قاعده کلی، اضافه کردن عکس به هر مقاله ای که می نویسید ایده ای مناسب است. به این پست نگاه کنید:

فقط به دلیل حقایق همراه با مدارکی که ارائه می کند جذابیت ندارد بلکه عکس مناسب نیز تاثیر دارد.

محتوای گزینش شده

نیازی نیست که برای گذاشتن یک پست روزانه در لینکدین خودتان را اذیت کنید. برای روزهایی که کار زیادی دارید، می توانید محتوای گزینش شده ارسال کنید. محتوای گزینش شده برای خوانندگان شما ارزشمند است. از این گذشته، شما را به یک شخصیت قابل اعتماد در ذهنشان تبدیل می کند زیرا آنها شما را در ارتباط با اینفلوئنسر بزرگی که کارش را به اشتراک گذاشته اید می بینند. بنابراین، چگونه محتوای مناسب را از سایت ها و اینفلوئنسرهای مرتبط با کارتان انتخاب کنید؟ آسان است. می توانید از نرم افزاری مانند Instapaper و Listly استفاده کنید.

مرحله 4: برای شبکه سازی وقت بگذارید

در هر بستر رسانه اجتماعی ، همه چیز جلب توجه نیست. ارائه ی توجه نیز مهم است. برای اظهار نظر در مورد پست های دیگر اینفلوئنسرها نیز وقت بگذارید .روابط را بر اساس اعتماد ایجاد کنید. طولی نخواهد نکشید که لیست دنبال کنندگانتان زیاد می شود.

مرحله 5: محتوای خود را از طریق کانال ها تبلیغ کنید

به عنوان یک بازاریاب ، شما می خواهید همه کانال های بازاریابی تان به شکل یکپارچه با هم کار کنند. مهم است که آنها بخشی از کل داستان برند شما باشند. برای این منظور، پروفایل لینکدین خود را در وبلاگ، در فیسبوک و در اینستاگرام خود ارتقا دهید و بالعکس. هرچه میزان نزدیک شدن به مخاطب بیشتر باشد، سریعتر به اهداف خود خواهید رسید.

آیا برای رشد شغلی خود از لینکدین استفاده می کنید؟

لینکدین ابزاری قدرتمند است که می توانید برای رشد شغلی خود از آن استفاده کنید. اما برای موفقیت در پلتفرم، ابتدا باید اعتبارسازی کنید. به یاد داشته باشید، همیشه به ارزشی که می توانید به مشتری های آینده نگر ارائه دهید، توجه کنید. اگر این کار را انجام دهید و پنج مرحله ذکر شده در بالا را دنبال کنید، خیلی طول نخواهد کشید تا شما به یک اینفلوئنسر در لینکدین تبدیل شوید.